Omschrijving
Met de roerdomp pal naast me kon ik eindelijk eens wat foto's maken met de 300mm.
Canon EOS 40D, ef 300mm f/4; vanaf rijstzak
De belichting heb ik achteraf een stop naar beneden bij moeten stellen. Het contrast in de donkere tonen heb ik dan weer wat verhoogd.
Bestandsgrootte van originele foto
269,38 KB (750 x 500 px)
Reacties
door Bas Breetveld
Reflections
28-12-2010
Gisteren eindelijk weer eens de tijd genomen om erop uit te gaan. Het is weer Rooerdompentijd , net als vorige jaar gedurende de vorstperiode aan het einde van het jaar. Nu kwamen ze echter een stuk beter in beeld langs een smal slootje. Maar liefst vier van deze illustere viseters waren er aan het vissen. Het is duidelijk dat zelfs deze topvissers het nu moeilijk hebben om hun kostje bij elkaar te vissen. De vis is veel minder actief in het koude water en er zijn nog maar weinig visstekken beschikbaar. Het zijn vooral de baarsjes die nog een beetje actief zijn en die in ieder slootje wel aanwezig zijn.
De typische vishouding van de Roerdomp die overigens maar weinig vis opleverde.
Iedere opening in het ijs wordt benut om het even te proberen. De typische vishouding van de Roerdomp die overigens maar weinig vis opleverde. Iedere opening in het ijs wordt benut om het even te proberen.
Vanuit de snavel zie je wat trillingen in het water. Het is mij niet precies duidelijk wat ze precies doen daar. Misschien doen ze het om vis te lokken?
Opvallend was de gretigheid waarmee ze op dit moment op hun prooi duiken en de kracht waarmee ze hem vervolgens vastklemmen. De meeste vissen die ik ze heb zien vangen werden beslopen om er dan plotseling bovenop te duiken en niet met de typische Roerdomptactiek met het puntje van de snavel aan het wateroppervlak.
Fotograaf Bas Breetveld
Maar ik kan er natuurlijk helemaal naast zitten, dit alles zijn natuurlijk suggesties van mij, ik heb mij daar ook nooit in verdiept.
Gr, Auke
De snavel is lang. Om met de ogen dicht boven het wateroppervlak te geraken zal ie wel met de snavel het water in moeten. Leuke theorie over het voelen van trillingen, maar ik denk toch eerder dat ie op z'n ogen vertrouwd. Ik ga er eens op googelen.
Auke zei
Snavel in het water, volgens mij doet hij (zij) dit toch niet voor niks, ik kan me voorstellen dat hij trillingen in het water voelt of dat hij zelf trillingen veroorzaakt om de visjes te lokken??
Wat vinden jullie van deze theorie ??????
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ik wacht nog steeds op een antwoord wat jullie er van vinden ?????
Gr, Auke
Snavel in het water, volgens mij doet hij (zij) dit toch niet voor niks, ik kan me voorstellen dat hij trillingen in het water voelt of dat hij zelf trillingen veroorzaakt om visjes te lokken??
Wat vinden jullie van deze theorie ??????
Addri en Nico kunnen jullie mij een keer mailen waar je deze Roerdompen gefotografeerd hebt!!!
Gr, Auke
RSS lijst met reacties op dit artikel