Grappig deze badderende en/of drinkende grote bonte specht. Heb je grote bonte of groene spechten wel eens emelten tussen de wortels van kweekgras in graslanden vandaan zien peuren, zoals spreeuwen voor het voeren van hun nestjongen doen ?
Als ze niet meewerken, maak ik vaak een vogelgeluidje , waarop de vogels meestal reageren en even stil blijven zitten. Opdat moment moet je reageren. Fotografeer wel vaker met lange sluitertijden. Ik heb de foto inderdaad uit de losse hand genomen. Als ik op een plek zit waar ik vogels verwacht, fotografeer ik altijd met een stevig statief en vaak ook met een draadontspanner.
Over de foto: Wat een evenwichtige foto zeg. Eigenlijk klopt hier alles aan. Mooi "wegstromend" watertje, fraaie houding specht, zacht licht en lekker scherp!
Maak je gebruik van een draadontspanner of was het een gok met deze sluitertijd van 1/50 sec! Hmm, ik geloof dat je ooit zei dat je een behoorlijk vaste hand hebt.
Klopt Fons,maar met langere sluitertijden heb je meer kans op bewegingsonscherpte en als 't vogeltje even rustig blijft zitten (wat niet vaak gebeurd) heb je geluk, dacht ik. Ik ondersteun de camera wel altijd met een rijstzak oid, scheelt toch weer. Trouwens deze foto is zeer zeker goed gelukt! Complimenten. Bedankt voor alle informatie, je bent nooit te oud om wat (bij) te leren.Ik blijf oefenen.
Reacties
blijven zitten. Opdat moment moet je reageren. Fotografeer wel vaker met lange sluitertijden.
Ik heb de foto inderdaad uit de losse hand genomen.
Als ik op een plek zit waar ik vogels verwacht, fotografeer ik altijd met een stevig statief en vaak ook
met een draadontspanner .
Maak je gebruik van een draadontspanner of was het een gok met deze sluitertijd van 1/50 sec! Hmm, ik geloof dat je ooit zei dat je een behoorlijk vaste hand hebt.
Bedankt voor alle informatie, je bent nooit te oud om wat (bij) te leren.Ik blijf oefenen.
RSS lijst met reacties op dit artikel